hor.hatedlet.ru

Hit oznaku: nadam Danilina i njegovu pobjedu nad dijabetesom

Udario sam žig: Nadam Danilina i njegovu pobjedu nad dijabetesomNadam Danilina postati deveti ruski žena na svijetu, dobio Joslin medalju za pobjedu nad dijabetesom - više od 50 godina živi s tom bolešću, bez ikakvih zdravstvenih komplikacija

morbidnost dijabetes u dvadeset i prvom stoljeću, liječnici kažu, „tihi epidemije.” Broj pacijenata je blizu 382 milijuna, a do 2035. predviđa se diljem svijeta, što je gotovo dvostruko. oko 10,9 milijuna pacijenata koji žive u Rusiji. To znači da se bolest nalazi u svakom od XVI odrasle. Rossiyanke Nada Danilina kao dijagnoza stavili prije 50 godina - u vrijeme kada su bolest više mitova nego stvarnog znanja.

„Čaj će biti?” - me poziva na maloj sobi svoje drvene kuće. Umirovljenik dobiva iz svlačionice slatkiša: zamislite - osobito za pacijente dijabetes, i ja uobičajeno čokolada.

„To je način na koji živimo - rečenice umirovljenik - napast je svakako velika, ali ako živite želite, vi ne želite da netko padne u ruke komplikacija, vi ćete pokušati sebe kontrolirati.”

„Tu je inzulin, koji će biti na njemu, i da mole ...”

Nada Danilina - jedini stanovnik u Volgograd regiji - dobitnik Joslin medalja „Za 50 godina hrabrih s dijabetesom”. Usput, kao što Nadezhda - samo devet ljudi u cijeloj Rusiji. Ova medalja je osnovan 1948. godine američki endokrinolog Elliott P. Joslin.

Prvobitno je medalja dodijeljena je svim ljudima koji su živjeli 25 godina s dijagnozom „dijabetes”. U 1970. pitanju kovanice prekinuto, ali umjesto toga uspostavljena nova, koja je počela predaja dijabetičarima koji su živjeli od te bolesti za više od 50 godina. Na svojoj suprotnoj čovjeku s bakljom, a riječi: «Trijumf za čovjeka i medicinu» (Trijumf za ljude i medicine), na leđima - «Za 50 hrabrih godina s dijabetesom» (Više od 50 hrabri godina s dijabetesom).

„Nisam očekivao da ću predati medalju - rekao je Nadezhda Danilina”. Prema ženama, ljudi poput njega mnogo više, samo ne na sve, spremanje dokumenta za potvrdu dijabetičke iskustvo.



Nadezhda Ivanovna sama bolesna kad joj je bilo 9 godina. Zatim, u 1962, dijabetes se smatralo gotovo rečenica, a mala mama Nadya, ne želeći da se stavi s takvom dijagnozom, pokušao izliječiti dijabetes kćer narodnih lijekova. Međutim, eksperiment završio je neuspjehom za djevojku - ona je bila u bolnici s teškim trovanjem.

„U našim šezdesetih godina pomogao Kubu, - kaže Nadezhda Danilina - i iz našeg sela, također, ode jedan combiner. On je rekao majci da je donio neku ljekovitu travu tamo. Njena majka me je i počeo piti - Mislio sam da liječe dijabetes. Ali ja razvio otrov koji je morala uzeti mi malo živo u regionalnoj bolnici. Doktor Taisa P. Grishin me pregledao i rekao majci: „Tonya, imaju inzulin ovdje će se na njega i moli. Ne netradicionalne tretmani!”. Od tada, Nadezhda ne vjeruje prodajne dokumentacije i njegovo zdravlje ne eksperimentirati.

Svaki dan, umirovljenik, za 50 uzastopnih godina, počevši od razine mjerenja glukoze u krvi. To je već tako se prilagoditi da ocjenjuje krv i odlučuje kada i koliko inzulina trebate unijeti.

„Svi se prilagođava dijabetesa, - rekao je Nadezhda Danilina - sve to teče drugačije, kao i svi drugi, međutim, bolest. No, dijabetes škola u isto vrijeme bi trebalo biti”, - rekao je umirovljenik.

Dijabetes škola - tijek predavanja i praktične nastave za dijabetičare, koji se redovito održavaju u regionalnu bolnicu Volgograd. Tamo pacijenti uče kako odabrati optimalnu dozu inzulina, razvija posebnu dijetu.

„U ovom trenutku puno lakše živjeti, - kaže umirovljenik. - Da li se nešto smisliti. Na primjer, u SAD-u su se s inzulinskom pumpom, koja ne samo da uvodi lijek, ali i mjeri šećer. Možda s vremenom će doći k nama. "

Glavna stvar - da žele opstati

U 70-svi čuda moderne medicine u borbi protiv dijabetesa Hope Danilina saznao samo iz časopisa „Science i život.” Tu je prvi put da je žena pročitajte i inzulin olovke - to nije bio u Sovjetskom Savezu, a sada ti olovke su besplatni za sve dijabetičare. I ranije šprica i igala za njih morao kuhati i sterilizirajte:

„Koliko šprice sam izgorio-kaca, - kaže Nadezhda. - Prije nego što sam ne može napraviti ubio. Brochu, zgazit ću ga, ali injekcije, to je još uvijek da se uradi. Muž će imati pogled, će imati pogled i kaže, neka mi to učiniti. Zatim ubola cijelo vrijeme. Zatim dignute samo ruke i noge svugdje kvrga dignute nigdje, potrebno je naći mjesto i sada je moguće i ispod lopatice, te u želucu. "

Od njezin budući suprug Nadezhda dijagnoza nije skrivao, nakon što je on rekao: „Imam dijabetes!”. Čovjek se ne boje, a on je svoju mladu suprugu iz bolnice.

Ukupno Nadezhda je bio u braku dva puta, ali na žalost, Bog nije dao supružnici djecu. Za proteklih sedam godina, umirovljenik - udovica, živi sama sa svojom mačkom, u selu Gornovodyanoe Dubovskoy području. Nedavno je proveo u selu plin, ali ga spojiti na Hope Danilina nema mogućnost - nema novca.

„Naša vlada s predsjednikom odlučila preuzeti inicijativu da mi pomogne. Napisao je pismo guverneru sa zahtjevom da mi pomogne u obavljanju plin, opet sam jedini u tom području - kaže umirovljenik. - Ali ja mislim da je to mrtvo pitanje. Nemam novca da ga potrošiti. Pomoć se pruža putem tijela socijalne zaštite u roku od 15 tisuća rubalja, ali prije nego što troše plin, moram kupiti materijale. pozvao sam „plinski industrija”, oni broje mi raditi za 50 tisuća. Mislio sam uzeti kredit, ali zbog invaliditeta i nedostatka živih bića odbijen. Mačka se za životinje ne smatra? - Nadezhda Ivanovna šali ".

Ova knjiga za bolesnika s dijabetesom Danilina nade predstavljen od strane autora - Mayorov. Foto: AIF

Nadezhda otkaz s drveta, kuha ponekad na štednjaku, a ponekad i na vrućoj ploči. Oni računati s mačkom metle pogotovo ne za nekoga da živi kao najbolje što mogu preživjeti. „Hvala Bogu da je inzulin daje”, - dodaje Nadezhda.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan