hor.hatedlet.ru

S dijabetesom na odmoru. Kako bi se izbjegli problemi, ako ćete putovati

Svatko od nas, dragi moji dijabetes, prije ili kasnije ide na godišnji odmor. A ugodniji to je vjerojatno ništa. Ja osobno baš volim sunce, more, prekrasan pogled, a posebno mogućnost korištenja akumuliranu prtljagu lijenosti.



Ali dijabetes - način života, koji tjera da se pripreme za ostatak vrlo pažljivo.

Danas želim podijeliti s vama mali podsjetnik dijabetičara putnika. Ne odbaci i reći da smo svi to znaju. Vjerujte mi, ako ne provjerite popis, svakako zaboraviti nešto.

Savjetujem vam da ispis ili laminata, svaki put ide na godišnji odmor, ići preko popisa i vidjeti ako ste učinili sve što je ispravno.

Dijabetes i Wellness:

  1. Priprema. Budite sigurni da obavijestite svog liječnika o predstojećem putovanju. Razgovarajte o tome gdje idete, kako želite da se opustite, provjerite što možete, a što ne mogu. Napravite sve potrebne cijepljenje. Uzmite dvostruko zaliha lijekova (uključujući inzulin), pitajte svog liječnika napisati medicinsko izvješće o stanju bolesti, poželjno je da je referenca je na engleskom jeziku. Pokušajte saznati što više o zemlji u kojoj ćete se odmoriti. Gdje i kakav medicinsku njegu od vas će biti u mogućnosti pružiti u slučaju više sile.
  2. Prikupljamo kovčega. U međuvremenu na komadu papira napišite ime i broj telefona svog liječnika, napravite popis lijekova i njihovih upisnih pravila. Lijekovi i druge bitne stavke, uvijek zadržati za sebe. Ne ostavljajte ih na dnu velikog kovčega. Napravite malo novca „zalihu”, u slučaju da je lijek nekog razloga dođe do pogoršanja ili na kraju, za novac možete ih kupiti na lokalnoj ljekarni. Ako ste pate od hipoglikemije, držati u džepu komadić šećera ili slatkog bombona.
  3. Na stanici. Kada putujete u inozemstvo, autobusom, vlakom ili avionom - obavezno praćenje uslugu koju nosite sa sobom lijekove. Posavjetujte, što lijekovi mogu se provesti, a što ne mogu.
  4. Injekcije inzulina. Injekcije morate učiniti sve vrijeme, au ravnini imaju jednu bitnu razliku - pritisak, tako da prije nego što birati inzulina u štrcaljku, protok zraka u bocu inzulina će morati smanjiti dvaput, inače igle može iskočiti i povrijediti. Optimalna temperatura skladištenja inzulina od 0 .. + 25 ° C, u svakom slučaju, ne zamrzne i ne pregrijati inzulin, izbjeći izravnog sunčevog svjetla. Ruski turisti često zaboravljaju kao otopine inzulina u prtljažnom prostoru, gdje temperatura doseže minus trag. Aklimatizacija i razlika u vremenskim zonama zahtijevaju injekcije bolesnik svaka 4 sata dok se tijelo navikne na novi režim.
  5. Vodite brigu o stopalima. Uzmi dva para prijenosnih cipela. Nužno udobne cipele koje ne trljati noge. Promijenite svoje cipele što je češće moguće, onda žuljeva i žuljevi se ne boji. Ne nosite sintetičke čarape - samo pamuk! Zadržati mali pribor za prvu pomoć (jod, pamuk, vuna ljepljiva traka) u slučaju da su noge još gumiran. Izbjegavajte otvorene cipele, ako želite hodati po pijesku ili pomoć matičnih znam za ove svrhe može pokupiti i zatvorene cipele.
  6. Viša sila. Naravno, ne daj Bože, ali ako se to dogodilo - u prvom redu obratiti ruskom veleposlanstvu (broj telefona i koordinate moraju biti pisani na prijenosno računalo ili mobilni telefon), Crveni križ ili otići do najbliže medicinske ustanove. Zagotovte unaprijed standardne fraze na lokalnom jeziku, koja će pomoći da se pitati za pomoć. Na primjer, ove: „Trebam pomoć”, „imam dijabetes”, „Trebam šećer”.
Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan